Hobby - Oczko wyżej - Sport

Podziel się informacjami i opiniami dotyczącymi par tańczących w kategoriach Hobby

Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez mod » 8 cze 2011, o 09:05

Witam wszystkich !
Niebawem 26 czerwca w Elblągu rozgrywane bedzie kolejne GPP Seniorów , a potem juz wakacje . Jest dla porządku kilka spraw do zalatwienia . Co prawda nie ma jeszcze programu Turnieju , ale to w tej chwili mało istotne . Na niedziele postaram sie sporządzic listę przejść , to znaczy wywalic liste par które w myśl przepisów mają zaliczone pudla warunkujące przejście z Hobby oczko wyzej do tzw Open / miejmy nadzieję iż ta mylaca nazwa zostanie niebawem zmieniona / . Zostanie też po raz któryś podana lista par , które w/g piszącego winny ubiegać się o weryfikację posiadanej klasy tanecznej - przypominam - bierzemy z klubu prośbę o sklasyfikowanie i przed turniejem przedkładamy sędziemu Głównemu - i proszę mi wierzyć jest to zabieg niezbędny z wielu powodów .
Proszę także pary , które są świadome swojego poziomu i w duchu sportowej rywalizacji same opuszczają Hobby i przechodzą oczko wyżej , lub już zdeklarowaly to jakis czas temu , o potwierdzenie w tym wątku swoich zamiarów z imienia i nazwiska , aby można było to odnotować / pamięć bywa zawodna , a porządek powinien być /

Pozdrawiam - Leszek
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator
 
Posty: 882
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 16:01

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez Wiola » 8 cze 2011, o 14:18

Leszku
Swoją deklarację umieściliśmy już wcześniej i od jakiegoś czasu nie startujemu w Starcie. Wiola i Krzysztof Przybyszewscy.
Tak postanowiliśmy w pełni świadomi własnej ułomności.... nie chcę by to opatrznie zabrzmiało :-\
Wioletta Przybyszewska KS Rapsodia Gorzów Wlkp. SENIOR II
Wiola
Hobby gwiazda
Hobby gwiazda
 
Posty: 270
Dołączył(a): 13 gru 2010, o 14:42

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez mod » 8 cze 2011, o 14:30

I to się właśnie chwali - taka decyzja świadczy iz Para dojrzała do sławy :) .
L
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator
 
Posty: 882
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 16:01

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez Jolkakret » 8 cze 2011, o 20:01

My również nie startujemy w starcie - Jola i Mariusz Kitowscy
Jolanta Kitowska, senior II, Studio Tańca Tango Gdynia,
Jolkakret
Hobby złoto
Hobby złoto
 
Posty: 194
Dołączył(a): 21 wrz 2010, o 06:24

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez johny1957 » 8 cze 2011, o 21:53

a ja nie zgadzam się z dążeniem moderatora L. w usilnym przenoszeniu i przeklasyfikowaniu do kategorii sport par seniorskich ; mam w głowie rozmowę telefoniczną ( chyba rok temu z moderatorem L. ) który uświadamiał mnie , że tworzymy nową jakość , że pary , które są w STARCIE "po trzech pudłach" przechodzą do OPEN i tam już będą do końca życia ..... i nagle okazuje się , że następuje volta i "chcemy" zlikwidować OPEN-y i do sportów , a najlepiej wszystkich , ale jak to sie ma to przepisów i do regulaminu , który chyba jasno i wyrażnie określa możliwość przeklasyfikowania i nadawanie kategorii tanecznych ( podsumowanie GPP i MP ? - czy coś pominołem ? ) , a ogłoszenie listy osób-par , które powinny przejść na zasadzie chciejstwa są zdecydowanie dziwne i nie przystające do przepisów , chciałbym , aby nasz ruch był ujęty w jakieś ramy ( a myślę , że jest ) nie tylko ogłoszenie i stwierdzenia naszego Wielkiego Bialego Ojca , któremu się wydaje , że jest alfą i omegą , a poza tym mam dośc plugawego języka i obrażanie osób , które mają inne podejście do ruchu seniorskiego niż moderator L , przypomina mi się cenzura z przed 30 lat , taka postawa doprowadzi to pomniejszenia rangi strony seniordance , będą tylko posty pozytywne , które nic nowego nie wniosą do naszego rozwoju , muszą być i inne - fajne , zwariowane , kosmiczne i takie sobie , ale i odmienne ..... niekoniecznie zgodne z linią partii ( to już przerabialliśmy ) Panie moderatorze L. więcej szacunku do kolegów i do innych postaw , które nie są zgodne z Pana linią i wizją ruchu seniorskiego , proszę poczytać regulamin , który ogosił Pan Grzegorz .
Proszę Pan Grzegorza o zajęcie stanowiska i stwierdzenie autorytatywnie - kiedy pary zostają przeklasyfikowane do wyższych klas - kategorii ?


pozdrawiam johny1957
johny1957
Hobby srebro
Hobby srebro
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 lis 2010, o 17:18

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez admin » 8 cze 2011, o 22:26

Zanim odpowie nam Grzegorz w kwestii urealniania zapisów formalnych w stosunku do rzeczywistego poziomu par, zwrócę tylko uwagę na nieścisłość merytoryczną w tej wypowiedzi - dążymy do zniesienia podziału na Hobby i Sport, więc ten zarzut o działaniu wbrew wcześniejszej idei umożliwienia pozostawania w Hobby jest lekko naciągany. Uwaga istotna dla tych, którzy nie orientują się w zawiłościach sprawy - ufam, że johny1957 nie chciał umyślnie wprowadzać w błąd.
Oczywiście są to nadal kwestie dyskutowane, więc użyłem dla wyjaśnienia jednej z możliwości. Chodzi głównie o przejścia z Hobby Start do Hobby Open.
Sport to w tej chwili wyzwanie dla nielicznych, ale jeśli czują się na siłach, to dlaczego nie.
Na pozostałe kwestie, jak prosi johny1957, z pewnością wypowie się Grzegorz.
admin
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 662
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 21:27

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez grg » 8 cze 2011, o 23:33

Witam!

Przypomnienie przepisów;
2. W grupach Hobby wprowadza się podział na kategorie:
a) START - uczestniczą w niej tancerze, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w rywalizacji turniejowej do czasu uzyskania na turniejach 3 miejsc na podium, przy co najmniej 5 startujących parach, z minimum trzech klubów tanecznych, lecz nie dłużej niż przez 2 lata od daty pierwszego startu.
b) OPEN - uczestniczą w niej zawodnicy, którzy przeszli z kategorii START lub zadeklarowali udział bezpośrednio w kategorii OPEN.

I tyle o przejściach w grupach hobby - czyli z kategorii start do open może odbyć się z urzędu (spełnienie wymogów) lu dobrowolnie, w kategorii open nie ma żadnych zapisów wyrzucających z urzędu!

w grupach sportowych:

• w kategoriach Seniorzy I, II, III i IV para otrzymuje najniższą możliwą klasę automatycznie, a klasy wyższe na podstawie decyzji komisji sędziowskiej turnieju.
Decyzja ta jest podejmowana:
a) na wniosek członka wspierającego, właściwego dla przynależności zawodnika,
b) obligatoryjnie: na Mistrzostwach Polski, finałowym turnieju Grand Prix Polski oraz Pucharze Wieczystego,
c) na wniosek organu ZG PTT, właściwego do nadzoru rywalizacji w kategoriach seniorskich, po uzyskaniu przez parę 3 miejsc na podium, w turniejach spełniających wymogi odpowiednio jak dla turnieju punktowego.
Komisja sędziowska turnieju nie musi przyznać parze wyższej klasy, może też nadać klasę z przeskokiem.

• Pary przechodzące z kategorii młodszych do kategorii seniorskich zachowują swoją klasę. Jeżeli przerwa w startach któregokolwiek z tancerzy była dłuższa niż 3 lata para lub nowo powstała para może poddać się klasyfikacji ustalającej klasę, na pierwszym swoim turnieju w kategorii seniorskiej.

To są zapisy odnoszące się do przeklasyfikowań w grupach sportowych - zauważmy, w żadnym przypadku nie ma automatu w podwyższeniu klasy, komisja nie jest zobligowana do nadania klasy, tylko do rozpatrzenia możliwości nadania wyższej klasy!
I to by było chyba wszystko :)
Pozdrawiam

Grzegorz Gargula
grg
Moderator
Moderator
 
Posty: 429
Dołączył(a): 24 wrz 2010, o 08:43

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez mod » 9 cze 2011, o 05:24

Witam!
Dokładnie , Pasażer z tylnego siedzenia dyktujący teksty J.N Użytkownikowi forum chyba sie zapetlił i glupoty dyktuje . NIKT i NIGDY nie wyrzuca NIKOGO z open / pora wywalić tą nazwę / do Sportu / też trza wywalić tą nazwę / gdyż takiej możliwości , ani potrzeby nie ma . Chodzi o to o czym napisali i Grzegorz i Darek czyli o urealnienie członkostwa par w STARCIE / po prostu zmyt mala ilość turniejów w START , oraz niespełnianie warunków powoduje brak właściwego tempa przejść / - tu CHWAŁA i SŁAWA dla Par które same idą tańczyć oczko wyżej , aby nie psuć innym zabawy .
Co do przechodzenia Par z open do sport , to takowe się odbyły dobrowolnie i nic się nikomu nie stało - Pary chciały startować w MP więc startowały , a że niektóre radzą sobie dobrze więc śmiesznym jest by niektóre posiadały najniższą w swojej grupie wiekowej kladę , czyli D - n.p Andrzej i Darek , co blokuje przejścia kolejnych par do tzw sportu.
I na koniec - demonizowanie mojej skromnej osoby jest tak samo obraźliwe dle mnie jak przybieranie sobie do głowy tekstów niekoniecznie dedykowanych konkretnym osobom więc jesteśmy kwita . Więc czytać dokładnie co piszę i myśleć - to nie BOLI .

Państwu Kitowskim także gratuluję decyzji o przejściu oczko wyżej .

Pozdrawiam L
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator
 
Posty: 882
Dołączył(a): 15 sie 2010, o 16:01

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez johny1957 » 9 cze 2011, o 06:32

witam , oto cytat z postu moderatora :
mod napisał(a):Zostanie też po raz któryś podana lista par , które w/g piszącego winny ubiegać się o weryfikację posiadanej klasy tanecznej

a weryfikacja klasy tanecznej to nie jest HOBBY OPEN czy HOBBY START tylko nadanie klasy D , C itp. i myslę , że to moderator L. się zapętlił i operuje nazewnictwem w/g swojego "widzimisia ".
Następna sprawa to
mod napisał(a):Pasażer z tylnego siedzenia dyktujący teksty J.N Użytkownikowi forum chyba sie zapetlił i glupoty dyktuje

nikt nie jest pasażerem z tylnej kanapy ( i znów uzywasz języka plugawego i zawsze wtedy , gdy ktoś ma inne zdanie niż Ty )
zrozum człowieku , że nie tylko ten jest cacy , który jest klakierem dla Ciebie , a ten kto ma inne zdanie jest be,
i żeby nie było wątpliwości , że to Tobie brak fachowości to zacytuję urywek z postu Pana Grzegorza dotyczący nadawania i przyznawaniu klas tanecznych :
grg napisał(a):• w kategoriach Seniorzy I, II, III i IV para otrzymuje najniższą możliwą klasę automatycznie, a klasy wyższe na podstawie decyzji komisji sędziowskiej turnieju.


jeżeli , wszystkich , którzy mają inną wizję ruchu seniorskiego będziesz tak traktował , to na stronach forum zostaną tylko marionetki i osoby , kiwające głową i chwalące Wielkiego Białego Brata .pozdrawiam johny1957
johny1957
Hobby srebro
Hobby srebro
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 lis 2010, o 17:18

Re: Hobby - Oczko wyżej - Sport

Postprzez admin » 9 cze 2011, o 08:11

Fakt, że taka dyskusja ma miejsce oznacza, że rozmawiać można i trzeba.

Leszek naciska byśmy dokonali rachunku sumienia i przyznali się do wyższych umiejętności, bowiem bez takiego działania nie widać par korzystających z tej regulaminowej możliwości.
johny1957 polemizuje twierdząc, że nie należy w żaden sposób dynamizować przejść pozostawiając decyzje wyłącznie sędziom.

Korzyść z tej konfrontacji jest taka, że edukujemy się i uzyskujemy świadomość istnienia zarówno potrzeb, jak i możliwości.
Wybór nadal pozostaje w rękach samych zainteresowanych przy rosnącej wiedzy biernych obserwatorów, nie zabierających głosu w dyskusji.

Opinia o plugawości języka to uwaga do mnie - czuwam, starając się nie wpływać na indywidualny styl wypowiedzi. Faktem jest, że nie pachnie w tej chwili fiołkami, jednak jesteśmy dorośli i ostrzejsza dyskusja się zdarza. Proszę jednak bez osobistych wycieczek - nie nakręcajmy się i skupmy na meritum.

Przyszło mi na myśl, że potrzebujemy marchewki.
Trzeba by popracować nad systemem premiowania.
Padły już takie pomysły w rozmowach prywatnych - nie będę ich cytował, niech autorzy sami je przedstawią.
admin
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 662
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 21:27

Następna strona

Powrót do O tańcu w grupach Hobby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron