Spotkanie z przedstawicielami ruchu seniorów

Ten dział służy wymianie informacji nt. wydarzeń w regionie.

Postprzez Arturro » 10 kwi 2015, o 12:42

Jako ze nie ma działu dla Okręgu Śląskiego pozwoliłem sobie tutaj zrobić nowy post.
[zrobiony - wątek przeniosłem - admin]
Dostałem takiego maila dzisiaj:

Zarząd Okręgu Śląskiego PTT serdecznie zaprasza pary seniorów lub przedstawicieli członków wspierających na spotkanie
poświęcone sprawom ruchu seniorów w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
Spotkanie odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2015 (poniedziałek) o godz. 18.30 w Restauracji ZEPPELIN w Gliwicach (Gliwice-Czechowice)
ul. Toszecka 182.
Prosimy o potwierdzenie swojego udziału drogą mailową na adres: m.trzemzalski@interia.pl do dnia 15 kwietnia 2015.

Z tanecznym pozdrowieniem
Zarząd Okręgu Śląskiego PTT.

Czy ktoś z Okręgu śląskiego ma w planach się wybrać na spotkanie?
Można by poruszyć różne kwestie o których w ostatnim czasie dużo na forum.
Ja z chęcią bym się wybrał ale jeszcze nie wiem czy w tym terminie dam radę stąd zapytanie czy ktoś planuje się wybrać by mógł zdać w razie czego relację co zostało poruszone.
Artur i Agnieszka Dąbek - Szkoła tańca WIR - Dorośli 2
Arturro
Hobby srebro
Hobby srebro

Re: Spotkanie z przedstawicielami ruchu seniorów

Postprzez mod » 11 kwi 2015, o 10:10

Kolejne indoktrynacyjne spotkanie , w kolejnym Okręgu - kolejne pranie mózgu z cyklu " tylkoPTT " .
Zupełnie tak samo jak wrzeszcząca wczoraj tłuszcza" to byl zamach " .
Pójdziecie i usłyszycie to samo co ostatnio - dobrze że przyszliście - usłyszycie jedyną prawdę , a Waszymi głosami i propozycjami zajmiemy się później - duzo później .
I jest to smutne .
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Postprzez danzbig » 11 kwi 2015, o 11:27

Leszek jako "wkurzony" zagorzały przeciwnik PTT ma swoje poglądy, lecz ja bym poszedł na takie spotkanie - jak nas nie ma to z pewnością nasze sprawy nie będą brane pod uwagę.
Zbyszek Daniel
danzbig
Hobby złoto
Hobby złoto

Postprzez mod » 11 kwi 2015, o 12:13

Aby było dokladnie , to bardzo proszę Cię Zbyszku abyś uzywał stwierdzenia " Zagorzaly przeciwnik obecnego i niebawem kolejnego zarządu PTT " . Jestem członkiem PTT i będę cierpliwie czekał na normalny zarząd , chyba że sąd najwyższy PTT skaże mnie na stos , albo w przypływie dobrego humoru na banicję :):):):):):):):) .
I do oporu będę powtarzał - nie warto iść - bo i po co .
A tak apropos czy wie ktoś co się dzieje z projektem ustawy zezwalającej parom z FTS tańczyć na turniejach PTT , na swojej licencji ?? , bo jakos wszyscy nie chcą pamiętać
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Postprzez grg » 13 kwi 2015, o 18:19

Witam serdecznie,

czytając ostatnie wątki mam wrażenie, że polityka przesłoniła pragmatykę.
Zaczynają grać emocje, ludzie patrzą na siebie wilkiem, wypowiadane są słowa, które paść nie powinny.
Powiedzmy temu zaklętemu wirowi stop. Wróćmy do źródeł, czyli wspólnej pracy dla ruchu seniorów. Na małą i dużą skalę, lokalnie i szeroko. Nie wyciągajmy kasztanów z ognia za innych, ale budujmy wokół tego ognia wspólny braterski krąg. Nie bójmy się różnorodności, ale nie traćmy z oczu wspólnego celu.
Szereg osób włączyło się w łańcuch działań dla ruchu seniorów, wkładając czas, pracę, pieniądze i serce. Działając dla siebie, działali też dla wszystkich, nie wartościując na lepszych i gorszych. Ale od zeszłego roku pojawiły się działania zmierzające w kierunku podziału. A dzielenie jest domeną rządzących, w myśl starożytnej maksymy "Divide et impera" - "dziel i rządź". Skłócone i podzielone środowisko padnie łatwym łupem. I głos nasz już będzie coraz cichszy i mnie znaczący, a nasze interesy zostaną poświęcone w imię, no właśnie czego?
Dlatego każdy niech sam się zastanowi i znajdzie odpowiedź na to, co i jak robić, jeżeli chce się coś robić, nie tylko dla siebie.

Pozdrawiam

Grzegorz Gargula
grg
Moderator
Moderator

Postprzez Arturro » 21 kwi 2015, o 08:31

Spotkanie się odbyło. Nie było "przekabacania" że ptt jest najlepsze.
Rozmawialiśmy o tym co można zrobić by rozwinąć ruch Seniorski w naszym okręgu.
Wymieniliśmy się poglądami na temat obecnych przepisów, w tym roku ma zostać ukończona nowa baza danych gdzie będą tak naprawdę ujęci też seniorzy.
Jak się okazuje nawet skrutinerzy mają problem z określeniem jaką klasę ma dana parą nie ma żadnej weryfikacji tych informacji.

Padła propozycja by zrobić listę tancerzy w naszym okręgu dlatego fajnie by było żeby w swoich klubach stworzyć taką prostą listę zawierającą imię nazwisko partnera i partnerki obecną klasę i jakiś kontakt mailowy czy telefoniczny (lub nie jeżeli ktoś nie chce) i taką listę przesłać mailem do pani Doroty Dudek.

Chcielibyśmy spróbować zorganizować jakieś wspólne praktisy dla seniorów, tak by można było się spotkać w naszym gronie i razem tańczyć.

Fajnie by było spróbować zorganizować jakies takie małe turnieje między klubowe .

Zgłosiliśmy też sugestię by związek w naszym orgęgu organizował szkolenia także dla tancerzy sienior.

Oczywiście nie mogło zabraknąć burzliwej dyskusji na temat dopuszczenia par FTSowych do udziału w turniejach, chociażby na zasadzie jak para zagraniczna żeby mogli przyjechać.
Powiedziano nam oczywiście że takie wnioski były zgłaszane i władze na szczycie na razie stwierdzili że obowiązują obecne przepisy.
Z naszego spotkania ma pójść kolejny wniosek o dopuszczenie par z poza ptt do udziału w turniejach.
Na pewno w naszym okręgu nie będziemy odpuszczać tego tematu.

Zgodnie z prośbą na spotkaniu założyłem grupę na facebooku
https://www.facebook.com/groups/1662950553932868/
celem tej grupy ma być wymiana informacji na temat wspólnych spotkań, practisów czy jakiś wewnętrznych imprez klubowych w naszym okręgu.
Artur i Agnieszka Dąbek - Szkoła tańca WIR - Dorośli 2
Arturro
Hobby srebro
Hobby srebro

Postprzez mod » 23 kwi 2015, o 14:56

No , czyli było dokładnie tak jak prognozowałem . Trochę pieprzeenia o rzeczach oczywistych i betonowy mur z napisem NIE gdy poszło o sprawy właściwe .
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Powrót do Śląsk