Galeria

Bywa, że trzeba porozmawiać o kwestiach technicznych. Omówmy to tutaj.

Galeria

Postprzez Mtango » 29 wrz 2010, o 22:06

zgłaszam do szybkiej ( jak zwykle - jak dotychczas) realizacji postulat(y) :D - opcję pokaz slajdów w galerii. Czyli kilkusekundowe obrazy oczywiście w powiększeniu następujące po sobie w kolejności - da się ? :)
Mtango
Hobby brąz
Hobby brąz

Re: Galeria

Postprzez admin » 30 wrz 2010, o 02:50

Pisałem:
W aktualnej postaci galeria nie obsługuje takiej funkcjonalności.
Rozszerzenie jest oczywiście możliwe - musi przejść jednak fazę testów, co potrwa. #:-s

No dobra...
W końcu kto powiedział, że administrator musi spać :D
Testujcie :!: - posprawdzałem i powinno działać bez zarzutu.
W rozwijalnym menu pojawiła się odpowiednia opcja - pokaz slajdów.
Po uruchomieniu, w prawym dolnym narożniku dostępne są opcje - rozwinięcie na cały ekran, zmiana szybkości przewijania, zapętlenie.
Dla niezalogowanych gości... jak zwykle - najniższa rozdzielczość x_x
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez Mtango » 6 paź 2010, o 14:21

coś nie tak się dzieje z niektórymi dodanym fotkami z Karkonoszy Opeen- 69 zdjęc. W małym okienku ok, powiększenie korzysta chyba z tej samej rodzielczości 100x150 pixeli. I widac tylko kolorowe plamy - niestety :(
P.S Pisze za dnia :D
Mtango
Hobby brąz
Hobby brąz

Postprzez admin » 6 paź 2010, o 18:57

Sprawdziłem - wszystko w normie.
A oznacza to, że jeżeli się nie zalogujesz lub przełączysz na tryb gościa, to obejrzysz faktycznie maksymalnie 150 pikseli.
Przy slajdach nie ma co wtedy oglądać...
Zgadza się?
W tej chwili baza przeżywa intensywny ruch i może się zdażyć, że nie nadąży przy jednoczesnym dostępie kilku użytkowników z różnymi wywołaniami.
Proszę wtedy sprawdzić za jakąś chwilę - jeśli mankament nie zniknie, zgłaszać do mnie na maila.
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez Mtango » 28 paź 2010, o 15:52

Cicho, głucho - to choc tutaj zamieszam ;)
Jest więcej zdjęc - i bardzo dobrze, ale pojawił się problem z docieraniem do konkretnych foto.
Trzeba przechodzic po koleji do kolejnej strony, nie mogę wejśc np od razu na str 5 gdzie było interesujące mnie zdjęcie. Gdyby były wyświetlane numery kolejne stron z danego zbioru to klikając na odpowiedni numer chciałbym sie przenieśc na podgląd fotek z danej strony, lub na sam początek lub koniec - czy dostatecznie jasno się wyraziłem ?
Pozdrawiam lud pracujący :D
Mtango
Hobby brąz
Hobby brąz

Postprzez admin » 29 paź 2010, o 11:17

Za wszystkie sugestie dziękuję.
Słusznie też ktoś zwrócił uwagę, że mamy XXI wiek i chętnie pooglądałby zdjęcia w HD...
Ja tylko poproszę o konkrety - wzory, które przeglądając w sieci Wam się podobają.
Wiadomo, że wszystko trzeba oprogramować, więc... piszcie co jest fajne i dlaczego nie trzeba za to płacić. $-)
Fajne pomysły są komercyjne po prostu. :-??
A może ktoś ma ciekawy skrypt galerii do zaadaptowania lub opracuje go dla nas wszystkich? :ymdaydream:
Reasumując - zapraszam z konkretnymi przykładami, jednak muszę ustawić te prace w kolejce.
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez admin » 4 sty 2012, o 11:43

Nie wiem czy zauważyliście, ale Galeria nasza pracuje w tej chwili w nowej wersji.
Jeśli nie zauważyliście, tzn., że pracuje dobrze :)
Pojawiają się nowi użytkownicy, co cieszy wszystkich, którzy lubią poogladać zdjęcia - o ile rejestrując się dodają swoje, oczywiście.
Przypomnę, że po założeniu konta w Galerii trzeba skonfigurować dostęp dla zarejestrowanych użytkowników tak, by mieli możliwośc oglądania zdjęć w pełnej rozdzielczości.
Nie musi to Was martwić, gdyż monitoruję pracę Galerii i uzupełniam sukcesywnie prawa dostępu.
Piszę o tym na wypadek, gdyby komuś zależało na szybkim ustawieniu tego parametru, a nie ma ochoty wnikać co i jak - proszę wtedy o maila - nie zaszkodzi, pomóc może, jeśli sam nie zdążę tego zrobić przedtem.
Pozdrawiam i zapraszam - na zachętę jedno ze zdjęć, które bawi - piękne ujęcie, z moim komentarzem (jeśli go nie widzisz, to nie jesteś zalogowany).
Gratulacje dla autorów: ujęcia i zdjęcia! :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez admin » 5 lut 2014, o 05:50

Galeria się zmienia - dobrze, że tylko ona się starzeje i wymaga co pewien czas odnowy. :)
Poprzednia wersja zaczęła sprawiać problemy - znikło wsparcie dla pewnych modułów.
Poprzenosiłem konta i zdjęcia - tutaj nie powinno nic się zmienić.
Zmienił się interfejs - cóż, pozostaje się go nauczyć :)
Proszę dać znać, gdyby pojawiły się jakieś problemy z przesyłaniem zdjęć.
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez admin » 6 lut 2014, o 15:53

Mam prośbę - po imporcie bazy zdjęć do nowego programu powycinane zostały niektóre wpisy - tytuły, komentarze.
Dajcie znać co i komu mam poprawić - na maila oczywiście.

I jeszcze jedno - widzę wielokrotne konta - będę kasował te zakładane wcześniej, zostawiając założone ostatnio.
Puste.
Nie ruszam zawierających zdjęcia.
admin
Site Admin
Site Admin

Powrót do Działanie strony i Forum, zmiany, pomysły...