Obróbka danych rankingowych

Bywa, że trzeba porozmawiać o kwestiach technicznych. Omówmy to tutaj.

Obróbka danych rankingowych

Postprzez admin » 17 wrz 2013, o 17:48

[wydzieliłem tutaj z racji zmiany tematu - admin]
mod napisał(a):cała ta robota jest robiona ręcznie , a co za tym idzie jest żmudna i czasochłonna

Szczególnie teraz proszę o chwilę cierpliwości - mała modyfikacja wyświetlania a i tak sporo roboty - na pewno wszystko wysprzątamy tak szybko, jak się da.
Zauważone błędy na maila poproszę.
admin
Site Admin
Site Admin

Re: Awans do klasy D

Postprzez KChudz » 17 wrz 2013, o 20:26

Witam wszystkich :wave:
Tak czytam o problemach stricte informatycznych i ... B-)

Jestem informatykiem programistą, tancerzem z klubu Aksel Rzeszów (Kuba potwierdzi :) )
Na problemy o których tu piszecie jest prosta rada - odpowiedni system informatyczny.
Chwilkę temu rozmawiałem z panem Kowalskim, skrutinerem z Krosna, o takim właśnie systemie on-line połączonym z sędziowaniem na tabletach, komórkach itp. Dowiedziałem się że zmiana systemu centralnej bazy jest niewykonalna z powodu układów. Pomysł systemu o którym mu opowiadałem podobał mu się, ale byłaby to zbyt wielka rewolucja.

Nadal jestem otwarty na ten temat i chętnie podejmę się jego realizacji, ale pojawią się pewne koszty związane z licencjami. Sprzęt zapewniony byłby poprzez działanie w tzw. "chmurze".

Pozdrawiam.
Krzysztof Chudziński
Krzysztof Chudziński z partnerką (żoną) Ewą - Aksel Rzeszów - Senior III E.
członek Komisji ds. Seniorów PTT
KChudz
Hobby złoto
Hobby złoto

Postprzez mod » 18 wrz 2013, o 07:51

My z Darkiem nie mamy większych problemow , poza brakiem czasu .
Co do problemów o jakich piszesz - nie nasza działka , za wysokie progi , i nie te kompetencje .
Leszek
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Postprzez grg » 18 wrz 2013, o 10:28

Witam,

Problemy informatyczne są oczywiście do rozwiązania. Nasza baza jest już lekko przestarzała i niekiedy trudno o szybkie i dobre modyfikacje. Poza tym, zmiany kosztują. I tak dochodzimy do sedna. W którymś momencie zapewne dojdzie do zmiany systemu i propozycja będzie na pewno interesująca, Wasza p. trener jest członkiem ZG PTT i proszę jej tę propozycję złożyć.
Na dzień dzisiejszy byłaby pomocna aplikacja, szablon, nie wiem jak to nazwać, która z formatu danych wyników, jaka jest na stronie PTT, potrafiła by wyłuskać odpowiednie, potrzebne do kilku zestawień, dane. Nie wiem, czy jest to możliwe i w miarę proste, wszystko co tutaj robimy jest za "dobre słowo".

Pozdrawiam

Grzegorz Gargula
grg
Moderator
Moderator

Postprzez KChudz » 18 wrz 2013, o 10:34

grg napisał(a):Na dzień dzisiejszy byłaby pomocna aplikacja, szablon, nie wiem jak to nazwać, która z formatu danych wyników, jaka jest na stronie PTT, potrafiła by wyłuskać odpowiednie, potrzebne do kilku zestawień, dane. Nie wiem, czy jest to możliwe i w miarę proste, wszystko co tutaj robimy jest za "dobre słowo".

Pozdrawiam

Grzegorz Gargula

Z tym nie ma problemu :)
Kwestie techniczne możemy omówić na priv.

Temat nowego systemu był poruszany i jest raczej nie do ruszenia. Wiadomo o co chodzi ;)
KChudz
Hobby złoto
Hobby złoto

Postprzez grg » 18 wrz 2013, o 10:59

Dziękuję :)
grg
Moderator
Moderator

Postprzez admin » 18 wrz 2013, o 14:41

KChudz napisał(a):Temat nowego systemu był poruszany i jest raczej nie do ruszenia.

Dokładniej mówiąc jest do ruszenia, tylko ruszający są ściśle określeni i mają oczywisty plan. :)
Poprawiajmy co się da u nas, jeśli jest moc i czas.
admin
Site Admin
Site Admin

Postprzez KChudz » 18 wrz 2013, o 16:21

admin napisał(a):
KChudz napisał(a):Temat nowego systemu był poruszany i jest raczej nie do ruszenia.

Dokładniej mówiąc jest do ruszenia, tylko ruszający są ściśle określeni i mają oczywisty plan. :)
Poprawiajmy co się da u nas, jeśli jest moc i czas.

Czas i chęci się znajdą, a MOC jest z nami :crazy:
Zrobię co trzeba i będzie, mam nadzieję łatwa i ergonomiczna obsługa i funkcjonalność, która zaskoczy użytkownika in plus.
Dajcie mi trochę czasu i dużo waszej wiedzy i wymagań funkcjonalnych, abym nie zrobił pięknego bezużytecznego potworka.
Czekam na sugestie co do funkcjonalności, mogą być na priv lub na maila.
KChudz
Hobby złoto
Hobby złoto

Re: Obróbka danych rankingowych

Postprzez admin » 19 wrz 2013, o 00:11

No to czas przenieść się na maila - poszło...
admin
Site Admin
Site Admin

Re: Obróbka danych rankingowych

Postprzez kildasek » 19 wrz 2013, o 08:54

Rozmawiałem wczoraj z Krzysztofem :) Z tego co się zorientiowałem to bedzie można robić przeróżne rankingi. Nawet sędziowskie np. pod tytułem "Fair Play", którego noty są najbardziej zbliżone do średniej a którego najbardziej "odjechane" :) A co?? Sędziowie też mogą mieć swój ranking :) Upsss chyba wsadziłem kij do mrowiska :) :ymdevil: :ympray:

Kuba
kildasek
Hobby złoto
Hobby złoto

Następna strona

Powrót do Działanie strony i Forum, zmiany, pomysły...