Projekt nowelizacji Przepisów STT PTT

Rozmawiamy tutaj o bieżących zmianach i planach dotyczących ruchu senior i hobby.

Projekt nowelizacji Przepisów STT PTT

Postprzez admin » 11 lut 2012, o 13:33

Zapraszamy w tym wątku do dzielenia się przemyśleniami dotyczącymi dokumentu udostępnionego do zapoznania na stronie SD.
admin
Site Admin
Site Admin

Re: Projekt nowelizacji Przepisów STT PTT

Postprzez Agata » 12 lut 2012, o 12:45

Świetny projekt nowelizacji przepisów - jednoznacznie, krótko, czytelnie i wyczerpująco.
Myślę, że każdy będzie miał możliwość tańczyć w grupie o zbliżonych umiejętnościach, także ci najmniej zaawansowani. Kategoria START jest szansą dla tancerzy startujących na lokalnych turniejach (rozgrywanych poza PTT) "debiut", "pierwszy krok" itp.
Jednocześnie też będzie wiadomo, którzy to są "ci lepsi" i do jakiego poziomu tańca powinna dążyć para, która chce tańczyć oczko wyżej.

Pozdrowienia i duże podziękowania za naprawdę kawał dobrej roboty.
Agata
Agata
Hobby brąz
Hobby brąz

Postprzez mod » 12 lut 2012, o 16:11

Pragnę przypomieć iż nieniejsze uregulowania NIE mają zastosowania do turniejów rozgrywanych poza PTT . Jesteśmy członkami PTT , płacimy skladki i licencje , partyzantką się nie zajmujemy .
L
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Postprzez staszek3 » 13 lut 2012, o 00:03

Nowy projekt jest zdecydowanie lepszy od obowiazujacych przepisow. Uregulowano 2 wazne kwestie, ktore poprzednio byly zrodlem licznych nieporozumien:

1) Likwidacja kategorii o mylacej nazwie OPEN.

2) Podzial na klasy taneczne niezaleznie od kategorii wiekowej - klarowny podzial na START, HOBBY i SPORT.

Dziwia mnie zapisy przy zaszeregowaniu do SENIOR III i IV. W mysl przepisow w SENIOR III bedzie rywalizowac np. para 65-latkow z para: partner 55 lat/partnerka 45 lat. Moim zdaniem w kazdym przypadku powinna obowiazywac zasada "decyduje wiek mlodszego z partnerow" - jasno, krotko i przejrzyscie. Zgaduje, ze nasze przepisy ida w kierunku zgodnosci z przepisami WDSF, ale jaka idea przyswiecala temu kto w IDSF-ie wymyslal ten kontrowersyjny podzial na kategorie wiekowe, nie pojmuje...

(ADMIN - poprawiłem w jednym miejscu na WDSF - obecnie obowiązuje ta nazwa; fakt, że przepisy wymyślał ktoś jeszcze w IDSF-ie)
staszek3
Hobby brąz
Hobby brąz

Postprzez mod » 13 lut 2012, o 13:04

Moim zdaniem w kazdym przypadku powinna obowiazywac zasada "decyduje wiek mlodszego z partnerow" - jasno, krotko i przejrzyscie - Staszku , a zanim to napisałeś to zrobiłeś sobie analizę ????? .
Przemyśl , a potem pogadamy - taki system już był i się nie sprawdził - nagle obrodziło / pare lat temu / dojrzalymi panami z brzuszkiem tańczącymi z partnerkami 30 lat młodszymi - i to właśnie była brednia . Poza tym 65 latki , a taka para jest teraz w polsce JEDNA - bedą tańczyć w senior IV jak sie par uzbiera , kwestia czasu .

L
Leszek Kusiak
mod
Moderator
Moderator

Postprzez krajanki » 13 lut 2012, o 13:40

Projekt wyczerpujący praktycznie wszystkie postulaty tańczących Seniorów. Wprawdzie w dalszej perspektywie pojawić się mogą jeszcze pewne korekty - w praniu wyjdzie :), ale przecież te przepisy nie są ostatecznymi. Wielki krok naprzód.

Jarek
Jarek Kraiński - JANTAR Elbląg
krajanki
Hobby złoto
Hobby złoto

Postprzez Jolkakret » 13 lut 2012, o 15:47

Przeczytałam już dwa razy i pewnie jeszcze ze dwa przede mną, żeby do mnie wszystko dotarło... Ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Przyporządkowanie do klas tanecznych chyba najbardziej wyczekiwane - nawet nasz trener nie ogarniał do końca co to jest grupa open... Także zapowiada się lepiej, niż było, a o to przecież chodziło :D
Jolanta Kitowska, senior II, Studio Tańca Tango Gdynia,
Jolkakret
Hobby złoto
Hobby złoto

Postprzez staszek3 » 13 lut 2012, o 17:56

mod napisał(a):Moim zdaniem w kazdym przypadku powinna obowiazywac zasada "decyduje wiek mlodszego z partnerow" - jasno, krotko i przejrzyscie - Staszku , a zanim to napisałeś to zrobiłeś sobie analizę ????? .
Przemyśl , a potem pogadamy - taki system już był i się nie sprawdził - nagle obrodziło / pare lat temu / dojrzalymi panami z brzuszkiem tańczącymi z partnerkami 30 lat młodszymi - i to właśnie była brednia . Poza tym 65 latki , a taka para jest teraz w polsce JEDNA - bedą tańczyć w senior IV jak sie par uzbiera , kwestia czasu .

L

Wiem co napisalem i wiem, ze taki zapis jest w przepisach "nadrzednych" tj. IDSF, ale zupelnie sie z nim nie zgadzam. Jak panowie z brzuszkami biora sobie mlodsze partnerki, to niech poniosa tego konsekwencje i tancza w mlodszych kategoriach wiekowych (o przydziale do kategorii wiekowej niech decyduje wylacznie wiek mlodszego z partnerow, czyli w powyzszym przykladzie partnerki). Byloby znacznie sprawiedliwiej niz pan z brzuszkiem w towarzystwie mlodszej partnerki rywalizujacy ze swoimi rownolatkami.

Przyklad, ktory podalem byl skrajny, ale mial ilustrowac problem jaki sie pojawi. Ruch seniorski sie rozwija, par przybywa, a nam lat nie ubywa... Predzej czy pozniej problem, o ktorym pisze zacznie wychodzic w praktyce.
staszek3
Hobby brąz
Hobby brąz

Postprzez BasiaSi » 13 lut 2012, o 20:34

Przepisy bardzo mi się podobają....ale jak zwykle mam kilka pytań :-?
Skoro ma to się wszystko zmienić od września...czyli już Gliwice będą po nowemu :)
A pytanie dotyczy obecnych par Dorośli Start,którym póki co brakuje pudeł do obecnego Openu, jak będzie wyglądał ich poziom? Przechodzą z automatu do klasy E? Pary już nie będące w Starcie, czy będą sklasyfikowani na pierwszym turnieju z nowymi zasadami?
Wnioskuję, że para nie sportowa dostaje klasę wyżej tylko na jej wyraźną prośbę? Nie ma tak jak u dzieciarni - odpowiednia ilość pudeł i klasa wyżej?

I jeszcze pytanie dotyczące repertuaru i strojów. Jeśli chodzi o repertuar to tu niestety trener musi zajrzeć w przepisy :shock: tu chyba jednak nie będzie problemu, jakichś tam skomplikowanych figur nie mamy.
Ale stroje...skoro żadne ozdoby w klasie E, D, C nie wchodzą w grę - kurczę, a co zrobić jak się nabyło suknię już z kryształami i tańczyło w niej w Starcie? Do tej pory stroje były dowolne... oczywiście potrzebne tu wyczucie....co w jakim wieku przystoi :) ale kamyczki świecą...a tu przepisy się zmieniły.
BasiaSi
Hobby srebro
Hobby srebro

Postprzez andrzej1405 » 13 lut 2012, o 21:10

Punkty F i G nowego regulaminu mówią, że ograniczenia co do repertuaru i stroju dotyczą wyłącznie Kategorii START. W związku z tym już klasa E tańczy bez ograniczeń. Tak to zrozumiałem ale może się mylę. Proszę o prawidłową wykładnię.
andrzej1405
Hobby brąz
Hobby brąz

Następna strona

Powrót do Plany i rozwój ruchu